Ostatnie zmiany na naszej stronie: 10.03.2017 r

      10.03.2017   - [Tocznet]

      W dniu dzisiejszym po prawie czterech latach nieobecności naszego serwisu w Internecie został on wgrany na nowo. Dziś wprowadzono tylko drobne kosmetyczne poprawki, aby nasz serwis wyświetlał się w miarę poprawnie. Oczywiście aby nasza strona spełniała swoją funkcję (porady dla graczy i wspieranie graczy w rozgrywkach trybu wieloosobowego) postaramy się w najbliższych dniach dostosować go do realiów dnia dzisiejszego, szczególnie co do porad dla graczy dotyczących możliwości grania przez Internet.

 

      Pod koniec roku 2015 gra Total Annihilation jest rozprowadzana (i wspierana) przez platformę Steam. Gra została dostosowana do współpracy z najnowszymi systemami Windows (7 - 10), z obsługą wysokich rozdzielczości nawet do 1920 pix. Skomasowane zostały w niej wszystkie wydane oficjalne łatki i dodatki. Gra obecnie na Steamie kosztuje 4.99 euro (czasem od tej ceny są różne fajne promocje! ale to już trzeba sobie samemu pilnować). Najważniejszym sednem tej wiadomości jest to, że powstała nowa platforma umożliwiająca rozgrywki on-line w tą grę, co chyba jest z punktu widzenia gracza w obecnym czasie najważniejszą zaletą dla danej gry.

      28.01.2012   - [Tocznet]

      Miłą niespodzianką dla miłośników tradycyjnych RTSów jest zamieszczenie w najnowszym CD ACTION 02/2011, doskonałego dodatku o nazwie Forged Alliance do jednej z lepszych strategii jaką jest Supreme Commander. Wiecej o samiej grze pisałem w newsie z listopada poprzedniego roku kiedy wspominałem o zamieszczeniu owego Supreme Commander w listopadowym CD ACTION. Teraz mamy więc już komplet pozwalający cieszyć się możliwością gry z graczami z całego świata przez serwis GPGNet (obecnie FAF). Naprawdę polecam zakup aktualnego CD ACTION, gdyż nawet jeśli nie mamy podstawowej wersji gry możemy grać z innymi graczami przez internet, jedynie z tym ograniczeniem, że do wyboru mamy tylko jedną grywalną rasę. To jednak wystarczy by doskonale się bawić przez długie godziny bo gra naprawdę jest wciągająca, tym bardziej że dość łatwo znaleźć chętnych do gry, a i polaków na serwerze GPGNet spotkać bardzo łatwo (mamy bardzo dobre zespoły lejące innych równo ... mało kto nam tam dorówna :) )

      06.11.2011   - [Tocznet]

      Miłośników TA powinien zainteresować najnowszy CD ACTION 11/2011, gdzie w tym miesiącu na płycie CD dołączona została między innymi jedna z lepszych strategii Supreme Commander, którą stworzył ten sam autor co Total Annihilation. Gra posiadała wiele nowości jak na tamte czasy (2003 r) np. płynne przejście od widoku lokalnego do strategicznego (wspaniałe !), wiele fajnych rozwiązań pomagających w zarządzaniu gospodarką i kierowaniem jednostek no i ... fantastyczną grywalność w trybie multiplayer. W roku kiedy gra powstała niewielu graczy miało jeszcze odpowiednio dobre maszyny i łącza internetowe by w pełni móc cieszyć się jej możliwościami. Wtedy nie każdy jeszcze mógł rozegrać grę na 8 graczy przy wykorzystaniu po 1000 jednostek na każdego gracza, (co czyni rozgrywki naprawdę wielce epickie na największych dostępnych mapach) czy też ... skorzystać z możliwości podpięcia drugiego monitora ! (bo jako jedna z nielicznych strategii ta gra taką opcję posiada). Teraz już większośc graczy posiada odpowienio mocne maszyny i łącza dzięki czemu można już w pełni wykorzystywać możliwości tej gry i cieszyć się nią przez dłuuuuugie miesiące.

Co do grania przez internet to tym co chcieliby dołączyć do miłośników tej gry to podpowiadam, że aby zagrać z innymi należy zainstalować najnowszą wersję tzw GPGNet dołączoną na płycie CD. Pozatym obecnie większość graczy, która gra w Supreme Commander posiada dodatek Forged Alliance, który dodaje wiele nowych jednostek, map, ulepszeń i nową rase do gry. Dlatego żeby nie mieć problemów ze znalezieniem przeciwników do gry bardzo sugeruję dokupienie tego dodatku, który można znaleźć w supermarketach za ok 10-15 zł.

Z ciekawostek na koniec dodam, że w Supreme Commander obecnie istnieje już nawet możliwość grania w 12 graczy, dzięki pracy miłośników tej gry, którzy stworzyli nowy niezależny serwer do gry multiplayer z taką właśnie możliwością. Czyli gra już przebiła w tym względzie możliwości TA (pamiętajmy że TA miała rzadką cechę, jak na gry strategiczne, umożliwiała rozgrywkę 10 graczom)

      03.06.2009   - [Tocznet]

      Wakacjie tuż, tuż, więc będze więcej czasu na granie w ... TA :) Z tej też okazji zamieszczam pięć nowych mapek bo chłopaki marudzą, że wciąż gramy na tych samych mapach. Wśród nich również troche morskich map dla odmiany.

         
Gorce v1                      Sudan v1                       Sudan10 v1
 
     
  Bahamas v1 (24x24)         SeaWar(22x22)      GodlessWaters(19x19)  GreenCluster(10x9)

      12.04.2009   - [Tocznet]

      Witam w nowym roku. Kto myślał, że nasz klub już upada to był w błędzie. Gramy prawie codziennie po kilka partyjek, graczy coraz więcej, czyli TA to po prostu fenomen bo gra ma już 12 lat, a wciąż potrafi przyciągnąć nowych graczy i cieszyć dłuuugie godziny. No dobra tyle wstępu teraz coś z konkretów. Na poczatek nowa mapka: Kaszuby v.2 . Poniżej też kilka newsów ze świata TA


Kaszuby v.2 (wielkość 30x30)

 

      Serwer Fileuniverse.com, na którym było mnóstwo różnorakich dodatków do TA jak mapy, patche, unitpacki, itp z niewiadomych przyczyn nie funkcjonuje już od dłuższego czasu. Część znajdujących się tam rzeczy można teraz pobrać ze strony MODDB.com (link do działu TA)S e r w i s     h o s t o w a n y     p r z e z:
STRATEGIE.pl - Portal Polskich Stron Gier Strategicznych


Stronę wykonali:

W E B M A S T E R  :
(główny pomysłodawca i autor)
Tocznet (Tomasz Czepiel)

Współpraca:
Tal-Rash (Rafał Sinczykowski)

Pomoc:
Boogie (Błażej Błoński)

Strona graficzna:
Truszko (Piotr Truszkowski)

Opis jednostek i budynków w działach JEDNOSTKI i BUDYNKI:
Tomcatek (Adam Kulisz)

Zalecana rozdzielczość: 1024x768 i większa
Najlepiej przeglądać w: IE 6.x i 7.x oraz Firefox 2.x .