iele lat temu galaktyka wiedziała, co znaczy pokój. Raj był rządzony ręką nauki, a ręka ta należała do galaktycznego rządu zwanego Rdzeniem ( Core ).


aradoksalnie to ostateczne zwycięstwo nad śmiercią przyczyniło się do upadku raju i rozpętało wojnę, która mogła rozszerzyć się na miliony światów. Proces zwany "wzorowaniem" obejmował elektroniczną duplikacje matryc mózgowych i pozwalał na transfer świadomości do wytrzymałych maszyn. W efekcie oznaczało to nieśmiertelność i Rdzeń zarządził poddanie temu procesowi wszystkich obywateli w celu zapewnienia im bezpieczeństwa.

zęść społeczeństwa nie chciało odrzucić swoich ciał w taki sposób, znalazło się wielu takich, którzy uznali "wzorowanie" za okrucieństwo. Uciekli oni do zewnętrznych granic galaktyki, gdzie zebrali się tworząc formę ruchu oporu, znaną jako "Arm". Rozpoczęła się wojna, mimo że tak naprawdę nigdy oficjalnie nie została wypowiedziana przez żadną ze stron. "Arm" wyprodukowała dla swoich armii kombinezony bojowe wysokich mocy, a "Core" przeniósł umysły swoich żołnierzy do równie śmiercionośnych maszyn. "Rdzeń" tysiąckrotnie powielił swoich najlepszych wojowników. "Arm" odpowiedział użyciem klonowania. Wojna szalała przez ponad cztery tysiące lat, zużywając zasoby całej galaktyki i pozostawiając tylko spaloną jałową ziemię.


bie strony popadły w ruinę. Ich cywilizacje dawno już zaginęły, a ogromne kompleksy wojskowe zostały zniszczone. Armie uległy do kilku rozrzuconych niedobitków, kontynuujących walkę w spustoszonych światach. Ich nienawiść napędzana przez tysiąclecia konfliktu sprawiła, że walczyliby aż do śmierci. Dla każdego z nich jedynym do zaakceptowania wynikiem była kompletna i bezwzględna zagłada wroga.