a wstępie informujemy, że ze względów praktycznych nie zamieszczamy tu pojedyńczych dodatkowych jednostek ponieważ z naszego doświadczenia wiemy, iż instalowanie indywidualnie wybranych przez garaczy pojedynczych jednostek jest zupełnie bezsensowne, bo prędzej czy później będziemy chceli zagrać z innymi graczami i właśnie wtedy okaże się, że oni mają inny zestaw jednostek niż my. Do tego też często takie pojedyncze jednostki wyprodukowane przez różnych autorów powodują konflikty i w efekcie zawieszanie się gry. Dlatego też bezwzględnie zalecamy instalowanie TYLKO jednostek zgromadzonych w tzw. UNIT PACK-ach. Podkreślamy, że nie można zainstalować jenocześnie kilku Unit Packów lecz TYLKO JEDEN przez siebie wybrany. (Można posiadać ewentrualnie kilka instalacji gry na dysku, każda z innymi Unit packiem i odpalać je z osobnych ikon na pulpicie)
Obecnie zalecanym przez nasz klub Unit Packiem jest TAUCP 2.3 , dlatego też osoby zamierzające grać z nami powinny zainstalować właśnie ten dodatek. Z ciekawości i dla porównania można oczywiście przetestować sobie inne Unit Packi lecz zawsze istnieje zasada, iż instalujemy tylko JEDEN na czystą instalację TA według poniższego wzorca.

by móc poprawnie zainstalować podane poniżej Unit Packi koniecznie musimy mieć zainstalowane:

o zainstalowaniu danego Unit Packa , nowe jednostki pojawią się jako dodatkowe opcje w "Build menu" odpowiedniej struktury lub jednostki konstrukcyjnej. Aby można było używać tych jednostek grając w trybie multiplayer wszyscy gracze muszą mieć zainstalowany ten sam Unit Pack !

 


Unit Pack U.T.A.S.P v. 5.0

ajnowszy pakiet zawiera masę nowych budynków i jednostek lecz wiele z nich zostało poprawionych w stosunku do ich wersji wcześniejszych. Usunieto wiele błedów w animacjach jednostek ich skryptach wykonawczych, teksturach itp. Dodano kilka nowych typów eksplozji dla jednostek. Dołączono nowe AI, które radzi sobie z obsługą tych nowych jednostek. Zmieniono większość ikon symbolizujących jednostki w Builid Menu struktur. Dodano parę nowych skrótów klawiszowych ułatwiających wyszukiwanie i zaznaczanie jednostek na planszy. Więcej danych o tym pakiecie znajdziecie na stronie: http://mad-ta.tauniverse.com

Wersja jednoplikowa:

UTASP50.zip (32,2 MB)

 


Unit Pack TAUCP v. 2.3

akiet zawiera ok 230 nowych budynków i jednostek, i jest jednym z najciekawszych i najlepiej zrobionych Unit Packów dla TA. Więcej danych o tym pakiecie znajdziecie na stronie: www.planetannihilation.com/taucp. Niestety w lutym 2003 r. autor projektu ogłosił zakończenie nad nim prac. Obecnie jest to obowiązujący Unit Pack dla członków naszego klubu.

Oto niektóre cechy tego dodatku:

Wersja jednoplikowa:

Taucp23.zip (17,9 MB)

Opis i widok wszystkich jednostek pakietu (j. angielski; format: pdf):

Taucp23opis_pdf.zip

zęśc graczy preferuje wcześniejszą wersję pakietu TAUCP22, która posiada bardzo przydatną opcję, a mianowicie proste przełączenie się jednym kliknięciem do "wersji czystej" TA. Innym ciekawym szczegółem jest, że w tej wersji pakietu komander ma zdolność wskrzeszania jednostek (ale za to nie może odzyskiwać metalu ze zniszczonych obiektów/jednostek). Dla tych preferujących tą właśnie wersję podaję linki do ściągania.

Wersja jednoplikowa:

Taucp22.zip (18,3 MB)

Opis pakietu (angielski):

Taucp22.txt

Opis i widok wszystkich nowych jednostek pakietu (angielski):

Taucp22opis.zip

 


Unit Pack SWTA

akiet ten powoduje podmianę standardowych jednostek TA na jednostki występujące w sadze Gwiezdnych Wojen. Oczywiście teraz strony konfliktu to Imperium i Rebelianci. Niedawno ukazała się najnowsza wersja tej konwersji: Advanced Fighter Pack v1.0 . Wprawdzie w pakiecie tym nie ma takiego mnóstwa różnorodnych jednostek jak w poprzednich modach lecz dla fanów Star Wars to prawdziwa gratka, tym bardziej, że napisano już silnik 3D pod TA obsługujacy tego moda. Po wiecej szczegółów zapraszam na stronę WWW tego projektu: www.planetannihilation.com/swta. A jak to mniej więcej wygląda zobaczcie na poniższych przykładowych screenach.


Przykładowe jednostki lotnicze

Walka nad pustynią

Kosmiczna bitwa

Advanced Fighter Pack v1.0 ( 11,8 MB )

 


Unit Pack UBERHACK ver. 4.0

est to pakiet, w którym duży nacisk położono na modyfikację parametrów standardowych jednostek występujących w oryginalnym TA przez co gra staje się nieco inna. Przy tym wyeliminowano wiele błędów jakie posiada oryginał między innymi wpływających na tzw. lagi występujące podczas gry przez internet. Bardzo ciekawym pomysłem jest przerobienie tak fabryk, że możliwe jest teraz ustawienie wyjazdu z nich w dowolnym kierunku co często ma wielkie znaczenie (normalnie wyjazd z fabryki skierowany jest w "dół ekranu" co trochę utrudnia rozgrywkę graczowi, który się w dole mapy "wygenerował", szczególnie gdy mapa jest niewielkiego rozmiaru). Dodano też parę nowych ciekawych jednostek jak np. kamera obserwująca przedpole naszej bazy. Najnowsza wersja 4.0 zawiera w sobie także dla urozmaicenia Spider Packa od Teamu TA-Power. Dla tych, którzy jednak uwielbiają dużą mnogość jednostek o różnorodnych cechach bojowych dostępne są także inne dodatkowe zestawy takich jednostek kompatybilnych z tym Unit Packiem Niestety od końca 2002 r. projekt ten jest już nierozwijany.

UH40sw.exe ( 10,9 MB )

 

Ten dział opracował Tocznet (wersja z 16.02.2005)